blog

İzmir Gelin Makyajı - 2020 Gelin Makyajı - Tavsiyeler

İzmir Doğal Gelin Makyajı 

İzmir gelin makyajı konusunda bir çok make-up artist ile karşılacaksınız. Araştırmya başlamadan önce bu soruları cevaplamalısınız.

 • Düğün mekanın nerede?
 • Gelinlik tarzın nasıl?
 • Gelin buketin sade mi abartılı mı?
 • Gelin saç modelleri arasından hangisini seçtin?

Düğün gününün hepimizin hayatındaki en özel gün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu noktada, bu özel günde şık olmak senin de hakkın! Ancak, tam anlamıyla şık olabilmek adına birden çok hususa dikkat etmek zorundasın. Gelinliğin, gelin çiçeğin, gelin ayakkabın derken gelin saçın ve makyajın da hayati bir öneme sahip! Bu noktada, hem sana yakışan hem de günümüzün modasından asla uzaklaşmayan gelin saçını ve makyajını tercih etmelisin. 2020'nin gelin saçı ve makyajı trendleri konusunda bilgi almaya ne dersin? Hadi başlayalım!

Gelinlerimizin makyajı yüz şekline yatkın olan modeller ile oluşturulmalıdır. Tüm gün boyunca her halimizde hemen bozulmayacak ve akmayacak nitelikte kaliteli malzemeler ile oluşturulmalıdır. Düğün konseptine göre tercih edilen makyaj uygulamaları renk tonlamalarının farklılıkları ile saptanmaktadır.

Makyajın özellikle anı ölümsüzleştireceğimiz zaman dilimlerinden olan fotoğraf çekimleri esnasında daha güzel ve alımlı olması gerekmektedir. Her ne kadar profesyonel düğün fotoğrafı çekim işlemleri doğrultusunda doğal gelin makyajı fotoğraflarınız da oldukça güzel ve kaliteli görünümde oluşturulmaktadır.

doğal gelin makyajı, esmer gelin makyajı, sade gelin makyajı, dış çekim gelin makyajı, nikah makyajı, Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyajın fotoğraf çekimi esnasında önemli olduğunu betimleyen gelinlerimizin sözleri;

Pasta kesimi esnasında alınan bir lokma pasta makyajımızı ve fotoğraflarımızı ne kadar etkileyebilir ki?

''Keşke pasta kesimi esnasında rujumun tamamen silindiğinin farkına varsaydım. Tüm çekimlerde gotik gibi çıkmışım...''

Gelinlerimizin sık sık rastladığı durumlardan bir tanesi de makyajın akmasıdır.

''Birileri bana makyajımın akmış olduğunu söyleseydi. Özellikle kalemimin akmış olması beni fotoğraflarda zombi gibi göstermiş.''

Takı esnasında çekilen fotoğrafların haddi hesabı yoktur. Elimize o kadar fotoğraf toplanır ki tanıdığımızda var tanımadığımızda... Bu yüzden sonrasında pişman olmamak ve bütçenizi sarsmamak için düğün fotoğrafçısı seçimi konusunda seçici davranmanızı tavsiye ederiz.

'' Takıda fotoğraf çekindiğim kişileri bile tanımıyorum nerden çıktı bu 300 resim'' buda mağduriyetliğin bir simgesi...Gün sonunda sırf verdiğimiz pozlar yüzünden yorgun düşmekteyizdir.

Gelin makyajı uygulamasında hataya düşülen bir kavram daha... Abartılı yapılan makyajların daha güzel duracağını düşünürüz hep. Oysa unuttuğumuz bir şey var abartılı makyaj her zaman hem cilt yapımız hem de gösteriş açısından rahatsız edici durmaktadır. Kimi gelin adayımızda özellikle bu konuda mağdur olmakta...

Keşke makyajımda bu kadar koyu ve göz batacak nitelikte tonlamaların kullanılmasına izin vermeseydim. Neymiş farklılık olması şart. Keşke daha doğal ve sade makyaj yaptırsaydım... 

doğal gelin makyajı, esmer gelin makyajı, sade gelin makyajı, dış çekim gelin makyajı, nikah makyajı

Gelin makyajı nasıl olmalı ?

Nikah için makyaj seçimi daha sade ve estetik bir görünüm elde edeceğimiz pastel tonlamalarında olmalı. Göz farı seçiminde örnek olarak belirtecek olursak daha yumuşak pudra rengi ve tonlarında seçimlerde bulunmalıyız. Gelin ruj seçiminde ise sadeliğimizi hafif hareketlendirecek mat gül kurusu rengi son derece şık bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır.

Fondöten seçimimiz ise çok hafif olacak şekilde ten rengimizle uyumlu bir tonlamada tercih edilmelidir. Sade makyaj her zaman abartılı ve koyu renk tonlamalarının kullanıldığı makyaj seçiminden daha iyi ve daha doğal makyaj gözükmenizi sağlayacak niteliktedir.

doğal gelin makyajı, esmer gelin makyajı, sade gelin makyajı, dış çekim gelin makyajı, nikah makyajı

Parlak Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı düğün gününde gelin içi en az gelinlik kadar önemlidir, bunun sebebi ise detayların bir araya gelerek düğün gününün unutulmaz olmasını sağlamasıdır. Gelin makyajının önemli olmasının bir diğer sebebi ise hayatınızın sonuna kadar anı olarak saklayacağını düğün fotoğraflarında güzel görülecek olmasıdır. Doğru bir gelin makyajı ve iyi bir gelin başı ile hem düğün fotoğrafçısı için kolaylık sağlar hem de tüm gece yüzünüzde bozulmadan kalarak yorgunluğunuzu gizlemeye yardımcı olur.

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?

Makyajınızda Size Uygun Renkler Kullanın evde gelin makyajı yaparken de normal makyajda olduğu gibi ten ve göz rengine uyumlu renkler seçilerek yapılır. Kullanılan ürünlerin kalıcılığı oldukça önemlidir. Tüm gün yüzünüzde kalacağı için ürünlerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Ayrıca gün içerisinde yaşanabilecek duygusallıklarda göze alınarak suya dayanıklı ürünler tercih etmek yerinde olacaktır. Buradan evde gelin makyajı nasıl yapılır ile ilgili çok ayrıntılı bilgilendirme mevcut.

İzmir'de En iyi Gelin Makyajı Make Up Artistleri

 1. Make Up Artist Meral Kaftancı
 2. Make Up Artist Mari Axel
 3. Make Up Artist Filiz Koruyan
 4. Maku Up Artist Uğur Boz ( Sc kuaför ve güzellik salonu )
 5. Make Up Artist Makas İzmir Kuaför
 6. Make Up Artist Garage İzmir
 7. Make Up Artist Saloon LOCCA
 8. Make Up Artist Alp Kavasoğlu
 9. Make Up Artist Gaye Kuaför
 10. Make Up Artist Soner Saç Tasarım

Doğru Gelin Makyaj Teknikleri ve Makyaj Örnekleri

Tüm makyaj yapımında olduğu gibi gelin makyajında da kusurları gizlemek yerine güzel hatları ortaya çıkarmak amaçlanmaktadır. Gelin makyajında doğalık ön planda olmalıdır öyle ki gelinliğinizle beraber bir bütün olacak gelin makyajı en mutlu gününüzde sizin masumluğunuzu gözler önüne serecektir. İddialı renklerden uzak durmak bunun yerine daha nude tonlar kullanmak doğru gelin makyajı için ideal olacaktır. 

doğal gelin makyajı, esmer gelin makyajı, sade gelin makyajı, dış çekim gelin makyajı, nikah makyajı

İddialı Bir Görünüm İçin Doğru Gelin Makyajı Modelleri

Özellikle düğün günü dış ve iç mekân fotoğraf çekimi de yapacaksanız daha dayanıklı bir makyaj yapmanız aynı zamanda da kaliteli ürünler kullanarak fotoğraflarınızın güzel çıkmasını sağlayabilirsiniz. Diğer makyajlarda olduğu gibi gelin makyajı yapımında da öncesinde yüzünüzü makyaja hazırlayacak ürünler kullanmanız sağlıklı bir görünüm için oldukça önemlidir.

Gelin Ruj Seçenekleri 

Gelin saçı hakkında bu kadar konuştuktan sonra biraz da sana en çok yakışacak gelin ruj seçenekleri hakkında konuşmalıyız. Gelin ruj seçenekleri arasında tercih yaparken yüz hatlarına, ten rengine, gelinlik ve gelin saçı modeline, gelin çiçeğinin rengine ve tabiki beğenilerine göre hareket etmelisin. 

Gelin ruj seçenekleri arasında mercan renklerine yer vermeyi denemelisin. Mercan tonları sayesinde bu özel günde daha canlı ve enerjik bir görünüm yakalayabilirsin. Bunun yanı sıra, mandalina rengi rujları değerlendirmeye almalısın. Sarışın ve açık renkli bir gelinsen bu tür ruj tonlarının sana çok yakışacağından emin olmalısın. Fuşya renkli rujlar; ayrı bir güzelliğe sahiptir. Mor ve kırmızı rujları ise her zaman elinin altında bulundurmalısın.

Evde gelin makyajı, Doğal gelin makyajı, Esmer gelin makyajı, Sade gelin makyajı, İzmir gelin makyajı, Gelin makyajı nasıl olmalı, Fotoğraf çekiminde gelin makyajı, 2020 gelin makyajı, Gelin makyajı nasıl yapılır

Profesyonel gelin makyaj artistlerine bunları sormayı unutmayın!

 • Gelin makyajı provası yapıyor musunuz?
 • Doğal gelin makyajı için hangi malzemeleri tercih ediyorsunuz?
 • Düğünden kaç saat önce gelin makyajını yapıyorsunuz?
 • Porselen gelin makyaj setiniz mevcut mu?
 • Otelde gelin makyajı yaptırmak istersek geliyormusunuz?
 • Esmer gelin makyajı için önerileriniz var mı ?
 • Tesettür sade gelin makyajı için öneriler var mı ?
 • Gelin makyajı ücretleri 
 • Gelin makyajı tavsiyeleri

En iyi gelin makyajınızı biraz da olsa aklınız da canlandı mı? Makyajı en iyi saç modeli ne uygun yapmazsak kendi göstermeyecektir. Uygun bir gelin saç modeli seçmeye ne dersiniz. Gelin saç modelleri blogumuzu okumayı unutmayın!

Gelin makyajı konusunda sana tavsiyelerimiz bu şekilde! Bundan sonrası ise kolaylıklar diliyoruz.

Aşağıdaki galeride en iyi gelin makyajı fotoğraflarına yer verdik.