blog

İzmir Gelin Buketi - En iyi Gelin Çiçeği - Gelin Buketi Modelleri

İzmir Gelin Buketi 

İzmir gelin buketi seçimi dış çekimlerde çok önemli, gelin çiçeğiniz nasıl olmalı diye merak ediyorsanız sizler için gelin buketi seçimleri özel düğün günlerimizi taçlandıran gelinlik modellerimiz kadar İzmir gelin çiçeği ve gelin buketi seçimi de bizler için önemli aksesuarlardan bir tanesidir. İzmir gelin buketi modelleri birbirinden şık ve göz alıcı en iyi dış çekim gelin çiçeği 2020 Gelin Buketleri ve taç örnek fotoğrafları burada. Birbirinden şık ve göz alıcı gelin çiçeği modellerini tasarım İzmir gelin buketi damat yaka çiçeği ile ilgili bilgiler tercih ederek ömrümüz boyunca baktıkça hatırlayacağımız bir aksesuar elde edebiliriz.

Dış Çekimlerde Gelin Çiçeği Seçimi

Gelin çiçeğini isterseniz hazır alabilirsiniz isterseniz çiçekçiye gidip istediğiniz çiçeklerden hazırlayabilirsiniz. Eğer küçük detayları güzel hoş buluyorsanız ayrıntılara inersiniz. Ayrıntılar araştırdıkça artar. Araştırdıkça daha güzel şeyler çıkar  karşınıza. Birini seçerken aklınız diğerinde kalır.  Bu dönemde seçim yapmak epey zordur.  Canlı çiçek her zaman tazedir . En çok canlı çiçek tercih edilir. Canlı çiçek taze olduğu için çok güzel gözükür.  Çiçeğin ağır olmaması önemlidir. Gelini yormamalıdır. 

izmir gelin buketi, gelin buketleri, gelin çiçeği, tasarım gelin buketleri, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

İzmir Gelin Buketi Tasarımı

Çiçek seçiminde özellikle renk unsuru biz gelin adayları için oldukça önemlidir. Tercih ettiğimiz gelin buketi gelinlik modelinizi yansıtan nitelikte olmalıdır. Düğün törenimizde asil bir kuğu gibi tüm davetlilerin dikkatini üzerimize çekmiş iken gelinlik modelimiz ile bütünlük sağlamamış nitelikte olan bir aksesuar kullanmış olmamız gelinliğin yanı sıra çiçeğimizin daha fazla göze batmasına ve dikkat çekmesine neden olacaktır.

Eğer gelinlik modeliniz ile uyumlu bir gelin buketi ve taç seçimi olsun istiyorsanız gelinliğinizi aldığınız moda evine gelinliğinizin kumaşı veya benzer detaylarda kumaş seçeneği ile güzel bir lale gelin buketi hazırlatabilirsiniz.

izmir gelin buketi, gelin buketleri, gelin çiçeği, tasarım gelin buketleri, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Evde Gelin Buketi Nasıl Yapılır?

Sizde kendi tarzınıza uygun gelin buketinizi evde yapmak isterseniz, Malzemler:

  • Kuru Çiçek ( İstediğiniz renkler olabilir ama önerimiz soft renkler)
  • Tül yada Keten
  • İnci yada Taş ( İsteğe bağlı)
  • Slikon
  • Urgan ip

Gelin buketinizin büyüklüğüne karar vermelisiniz aldığımız soft renklerde kuru çiçekleri yada başka tür çiçekleri birleştirmeye başlıyoruz. Birleştirmeyi  bitirdikten sonra küçük bir tel ile sabitleştiriyoruz ve düşmemesi için slikon sıkıyoruz. Sabitlediğimiz sapları kurdele yada tül ile sarıyor; her bir katında silikon ile yapıştırıyoruz. Tamamladığımız el buketimizi saplarını, kurdele uçlarını verev şekilde kesiyoruz. Gelin el çiçeğiniz hazır!

Gelin buketini fotoğraf çekimlerinde hayati önem taşır tarızını yansıtacak bir gelin çiçeğin olması gerekiyor. Bu konu da düğün fotoğrafçısı olarak en doğru çiçek seçimini yapman konusunda çok güzel tavsiyeler verebiliriz.

Gelin Çiçeği ve Taç Fiyatları

Gelin çiçeği ve taç modelleri sezon renkleri kullanarak sade ve beyaz ağırlıklı renk tonlamalarından kaçının! Sezon renkleri ile bezenmiş farklı ve canlı renk tonlamalarının hakim olduğu rengarenk zambak buketler sizlerin son derece cesur ve farklı nedime çiçekleri veya farklı gelin çiçeği buketlerin tercih ederek gösterişli bir düğün konsepti oluşturmanıza zemin hazırlayacaktır. İzmir gelin buketleri fiyatları 100 TL ile 800 TL araında değişiklik göstermektedir.

Sizde araştırmalar yaparak minimal ögeler kapsamında oldukça hareketli ve güzel gelin buketi tasarımına sahip olabilme imkanına sahipsiniz. Gelin damat fotoğraf çekimi için özel büyük gelin çiçekler tercih edebilir ve aşkınızın simgesi olarak bu güzel aksesuarı bir ömür saklayabilirsiniz.

izmir gelin buketi, gelin buketleri, gelin çiçeği, tasarım gelin buketleri, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Canlı Gelin Çiçeği Örnekleri

Son dönemde gelin buketlerinde canlı çiçekler tercih edildiğini görüyoruz. Bu nedenle gelinlerimiz için taze ve canlı çiçekler ile gelin buketi hazırlıyoruz. Bu nedenle düğününüzden birkaç gün önce bizimle iletişime geçmeniz önemlidir. Gelinlik tarzınız ve istekleriniz doğrultusunda en özel gelin buketi sizin için hazırlanacaktır. Gelin buketini saklamak isteyen gelinler için canlı çiçekler yerine yapma çiçekler de gelin buketi yapılırken kullanılabilir. Böylece çok uzun süre gelin buketinizi ilk günkü gibi saklayabilirsiniz. 

Düğün fotoğrafı çekimlerinde gelinliğinize eşlik edecek olan gelin çiçeğiniz çok önemlidir. Düğün fotoğrafçısı olanlar bilir ki gelin el buketleri ile çok güzel kareler çekilebilmektedir. Gelinlik ile çiçekler arasındaki uyum özellikle dış alanda yapılan fotoğraflar çekimlerinde ön plana çıkmaktadır. Kır düğünlerinin vazgeçilmesi olan sade ve salaş gelinlikler ve canlı çiçekler ile muhteşem kareler ortaya çıkmaktadır. Siz de düğün fotoğraflarınızda dikkat çekici bir gelin buketi arıyorsanız, bizimle iletişime geçerek en güzel gelin buketine sahip olabilirsiniz.

canlı gelin çiçeği, beyaz, modelleri, izmir gelin buketi, gelin buketi, izmir gelin çiçeği, gelin buketi örnekleri, gelin buketi modelleri, düğün fotoğrafçısı

Gelin Buketi ve Taç Örnekleri

Bu özel gününüzde renkli gelin buketi tasarımların aksine daha oturaklı ve değerli taşlar ile bezenmiş bir gelin buketi düşünüyorsanız o vakit ince detaylara sahip örnekle açıklayacak olursak, çiçek modası saçınızda kullanılacak aksesuarlardan, kuşağınıza, gelinlik modelinizden takı detaylarınızda yer alan boncuklara kadar geniş kapsamlı düşünerek her hangi birini baz alıp buketinizde irili ufaklı boncuklar veya değerli taşlar ile süslenmiş şık gelin çiçeği modelleri oluşturabilirsiniz.

İnce ayrıntılara önem veren gelinlerimiz için farklı bir tasarım oluşturacak olan ve çok bilinmedik bir gelin çiçeği modeli de saç modelinize göre uygun modelde bir gelin buketi seçmek. Saç modelinize karar verdiyseniz ve sıkı topuz şeklinde bir saç stili düşünüyorsanız o zaman iç içe oldukça sıkı bir arada oluşturulmuş kırmızı veya daha sıcak sade renk tonlamalarında oluşturulmuş gelin buketlerini tercih edebilirsiniz.

Saç stiliniz salık ve maşalı ise o zaman sarkıntılı küçük çiçekler ile tasarlanan gelin buketini tercih edebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz en iyi gelin buketi modellerimizi Pinterest panomuzda: pin.it/5W9e5jr göz atmayı unutmayın.

izmir gelin buketi, gelin buketi, gelin taçı, izmir gelin çiçeği, gelin buketi örnekleri, düğün fotoğrafı fiyat, en iyi düğün fotoğrafları

Gelin Çiçeği ve Gelinlik Uyumu

Gelinlik modeliniz kabarık ise gelin çiçeği tercihiniz bol çiçekli büyük uzun çiçekler olmalıdır.  Mekan konsepti, masadaki çiçekler, masa ve sandalye tülleri, damat adayının kıyafeti, gelinlik, gelinliğin modeli, gelinin saç stili mutlaka göz önünde olmalı renk  uyumuna dikkat edilmeli.  Çiçek buketinizde yer alan çiçekten duvağınıza küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Her gelin düğün gününün hayatında yaşayacağı en mucizevi ve en akılda kalıcı şekilde geçmesini ister. Önce gelinlik seçimleri sonra aksesuar daha sonra mekan muntazam bir şekilde seçilir. En önemli seçimlerden bir diğeri ise o günü bize yıllar sonra bile yaşatacak fotoğraflardır. Her baktığımızda aynı mutluluğu bize yaşatması için en iyisinin çekilmesini isteriz. Bunun için altın kurallardan biri uyum diğer kural da doğru gelin fotoğrafçısını seçmektir. Gelinlik, damatlık, aksesuar ve mekan uyumu fotoğraflara yansıyan en önemli detaylardan biridir.  

Düğününden önce bir save the date çekimi yapmaya ne dersiniz? Save the date ile ilgili herşey bu yazımızda.

izmir gelin buketi, gelin buketleri, gelin çiçeği, tasarım gelin buketleri, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak, canlı gelin çiçekleri

Uygun Bütçeli Gelin Çiçeği Modelleri

Bir gelin, demetini seçerken ilk dikkat etmesi gereken unsur düğün mekanı ve mevsimdir. Ayrıca buketin hafif ve kolay tutulabilir olması sizi çok rahatlatacaktır. Özenle hazırlanmış buketler o günü en iyi şekilde yansıtır. Ama buketinizi seçerken en önemli unsur gelinliktir. Kabarık, taşlı ve gösterişli bir gelinlik için dengeli olması adına daha sade bir buket, balık kesim bir gelinlik için sizin kadar zarif bir buket, düz kesim sade gelinlikler için de kır çiçekleri; papatya ve lavantalar tercih edilebilir.

Damat Yaka Çiçeği

Damat yakasına da duvağınıza koyacağınız  çiçekten kuru çiçekten de koyabilirsiniz. Düğün gecesinin sonunda bekar arkadaşlarınıza atmak için ayrı yapay çiçek hazırlayabilirsiniz. Kır düğünü istiyorsanız gelin çiçeğin papatya , zambaklar, yeşillikler koyabilir düğün bahçesinin de papatyalarla süslenmesini isteyebilirsiniz. Beyaz , pembe orkideler , güller, şakayıklar, yaseminler, hercailer, sümbüller , papatyalar, kurumuş sari yapraklar, kurumuş buğday buketleri renk  renk cipsolar en çok tercih edilen çiçeklerdir. Bu eşsiz ve güzel gününüzün muntazam, muhteşem ve mutlu geçmesi dileğiyle...

izmir gelin buketi, gelin buketleri, gelin çiçeği, tasarım gelin buketleri, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak, damat yaka çiçeği

Buketin canlı ve gün boyunca solmamış görünmesini isteyenler yapraklara ve çiçeklere az miktar sprey sıkabilir. Böylece hem gün boyunca hem de yıllar sonra bakacağın fotoğraflarında capcanlı bir görüntü göreceksin.

Bütün uyumları yakaladıktan sonra hayatının en özel gününde sana eşlik etmesini isteyeceğin düğün fotoğrafçısı isteklerini karşılıyor olacak.Sen her şeyi onlara, onlar da sizi en mutlu gününüze döndüren anılara, fotoğraflara bırakacak.

Aşağıdaki galeride en iyi gelin çiçeği ve buketi fotoğraflarına yer verdik.