blog

Gelin Diyeti Nedir Gelinlik Diyeti Nasıl Yapılır - Gelin Detoksu

Gelin Diyeti İçin Basit İpuçları

Evlilik, birçok kadın için evcilik oyunu ile başlayan bir süreçtir. Hayaller küçük yaşta kurulmaya başlar. Hangi kadına sorsanız daha çocukken ablasının, abisinin ya da bir akrabasının düğününde bembeyaz bir gelinlik giymiştir. Kendisi de prenses gibi olmak istiyordur büyüdükçe. Yaşın ilerlemesiyle bu istek daha da şekillenir. Eklemeler yapılır; mekan seçilir, gelinlik tasarlanır, mutlu yüzler düşlenir. Son yıllarda evlilik seçimlerine teknoloji de dahil oldu; drone kullanımı, en farklı pozlar için düğün fotoğrafçısı seçimi, klip hazırlama, organizasyonların çeşitliliği... 

Gelinlik seçimi sürecinde bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise diyet. Uygun bir beslenme programı ile istenmeyen kilolarınızı kaybederek istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. İstediğiniz gelinliği giyip günün yıldızı olarak kendinizi daha çok parlayabilirsiniz.

Bu süreçte kilo vermeye düğün tarihinizden önce başlamalı; kendinizi sıkmadan, aç kalmadan, yağdan yakarak daha fit ve daha mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. 3-5 günlük şok diyetler yerine daha sistemli ve daha planlı diyetleri tercih etmelisiniz. 

Her diyetin olmazsa olmazı olan su içmek, hafif tempolu yürüyüş, aşırı yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmak, tuz tüketimini azaltmak, kafeini uygun miktarda almak, sigara ve alkolden uzak durmak bu süreçte herkes için geçerli genel sağlık gereksinimlerindendir. Doktor gözetiminde olmak kaydıyla ekstra takviye ürünler, yağ yakımını hızlandırıcı besinler birkaç aylık bir süre zarfında sizi istediğiniz görünüme çok yaklaştıracaktır. 

gelin diyeti, gelin detoksu, düğün öncesi diyet, gelinlik diyeti, gelinler için öneri, volkan aktoprak

Düğün Öncesi Gelin Diyeti

Düğün öncesi diyetinizi yaptınız, gelinliğinizi de aldıysanız sizin için önemli olan tek bir konu kaldı; fotoğraf. Düğün bittikten sonra yıllarca saklayacağınız iki hatıra; gelinliğiniz ve eşinize dostunuza, çocuklarınıza, ailelerinize vereceğiniz düğün fotoğraflarınız olacak. Hepimiz sarı sayfalara gizlenen tozlu, eskimiş düğün fotoğraflarını biliriz; çekmecelerinizi karıştırın, mutlaka bulacaksınız. Tabi eski zamanlarda düğün fotoğrafçısı yok. Şimdilerde ise öyle teknikler, öyle çekim açıları, fotoğraf makineleri kullanılıyor ki; düğünler profesyonel bir stüdyo gibi adeta. 

Gelinlik Diyeti Nasıl Yapılır?

Gelin olmak isteyen kadınlar genellikle en özel günlerinde daha fit görünmek için gelinlik diyeti uygular. Gelinlik diyeti birçok farklı şekilde yapılabilir. Bunun için her gelinin yaşadığı koşturma ve vücudunun yapısı dikkate alınmalıdır. Her kadın farklı bünyeye sahiptir. Bu nedenle her kadına vücudunun ihtiyacına göre farklı bir diyet programı verilmesi gerekir. Düğün fotoğrafçısı gelinlerin diyetisyen arama telaşına son veriyor. Verilen hizmetlerin biri de gelinlik diyeti için sizlere yardımcı olmak. Vücudunuzun hangi diyete daha uygun olduğunu belirleyerek size kişiye özel bir diyet programı ayarlıyoruz. Bu şekilde düğün gününüzde istediğiniz beden ölçülerine sahip olabilirsiniz. Davetlileri fiziksel hatlarınıza uygun gelinliğinizle büyülemek isterseniz gelinlik diyeti uygulayabilirsiniz.

gelin diyeti, gelin detoksu, düğün öncesi diyet, gelinlik diyeti, gelinler için öneri, volkan aktoprak

Gelin Detoksu

Birçok gelin adayı evlilik öncesi süreçte koşuşturmadan dolayı kilo verebiliyor. Bu kilo verme durumu aniden yüzde çökme meydana getirebilir. Bu nedenle düğün telaşınızın yanında sağlıklı beslenebilmek için bir düzen oluşturmanız gerekir. Doğru kilo vermek ile kilo vermek çok farklıdır. Düğün gününüzde yalnızca istediğiniz bölgelerden kilo vermek için düğün fotoğrafçısı sizlere yardımcı oluyor. Vücut kitle endeksinize uygun olarak sizlere diyet programı belirliyoruz. Bu sayede en özel gecenizde göz alıcı olmaya devam edebilirsiniz. Farklı beslenme programları, her bünyenin ihtiyacı olan öğün aralıkları, metabolizmanın durumuna göre hızlandırma ya da yavaşlatma için bir diyet uzmanına ihtiyacınız vardır.