blog

Düğün Alyans Seçimi - Nikah Alyans Seçimi - Alyans Modelleri

Gelinler için alyans seçimi nasıl olmalı?

Düğün alyans seçimi o kadar zor ki binlerce yüzük arasında zevkinize hitap eden ve elinize yakışacak olan tarzda bir alyans bulmak oldukça zor olabilir. Düğün fotoğrafçısı olarak vereceğimiz bazı ipuçlarına dikkat ederek, size ve eşinize uygun alyansı belirleyebilirsiniz. 

Alyans Nedir?

Alyans sizin medeni halinizi temsil eden şık bir semboldür. Söz, nişan ve düğünlerde alyans takılmaktadır. Verdiğiniz kutsal sözü parmağınızda taşıyarak herkese ilan edebilirsiniz. 

Gelinler için alyans seçimi nasıl olmalı?, Alyans Nedir?, Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?, Alyans Rengi, Alyans Fiyatları, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun yıllar taşıyacağınız yüzüğünüzü seçerken pişmanlık duymayacağınız modellere yönelmelisiniz. Bu noktada eşinizin de hoşuna gidecek çift olarak satılan alyanslar bulunmaktadır. Çift olarak satılan alyanslarda kadın modelleri taşlı olarak tasarlanmaktadır. Erkek alyansları ise taşlı modelin sade olarak hazırlanmış hali olmaktadır. Yüzükte kullanım kolaylığı olması açısından rahatlık önemlidir. Parmağınızı sıkacak ve canınızı acıtacak yüzükleri sürekli çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle rahat, sıkma yapmayan modelleri tavsiye etmekteyiz. Ölçü seçimini doğru yapmalısınız. Çok geniş olan alyanslarınızı düşürerek kaybedebilirsiniz. Çok dar olanlar ise parmağınızı sıkarak canınızı yakabilir. Bu nedenle parmağınıza tam oturan ölçüde bir yüzük tercih etmelisiniz. Günlük kullanım açısından çok aşırı taşlı, karışık modelli yüzüklerin kullanımı zor olabilir. Bu nedenle sade modeller günlük kullanıma daha uygundur. Alyans seçiminde her zaman moda olan ve yaşınıza uygun modellerden tercih etmeniz uzun süreli kullanımınız açısından uygun olacaktır. 

Gelinler için alyans seçimi nasıl olmalı?, Alyans Nedir?, Alyans Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?, Alyans Rengi, Alyans Fiyatları, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Alyans Rengi 

Alyans modellerinde eskisi gibi sadece altın sarısı bulunmamaktadır. Bizden size bir öneri olarak gümüş, bronz, siyah renk alternatiflerini düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra altın alyans kullanmak istemeyenler için titanyum, gümüş, çelik gibi maddelerden üretilen alyanslarda mevcuttur. 

Alyans Fiyatları

Fiyatlar yüzükte kullanılan maddeye ve gramajına göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık 500 liradan başlayan 10000 liraya kadar alyanslar bulunabilmektedir. Titanyum alyanslarda 1000 liradan 3000 liraya kadar fiyatlarda satılmaktadır. Çelik ve gümüş alyansların fiyatları diğer alyanslara göre daha uygun olmaktadır.