blog

Düğün Alışveriş Listesi - Düğün Hazırlıkları - Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır?

Düğün Hazırlığı ve Alışverişi

Sevdiğin insanla hayalini kurduğun gün en sonunda gelip çattı! Bir ömür boyu beraber olacağın kişiyle evlenmeye hazırsın. Hepimizin bildiği gibi düğünler; Türk kültüründe çok önemli bir yere sahip! Bu noktada, düğününü en güzel şekilde gerçekleştirmek için düğün hazırlığı ve alışverişinin çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Düğününün yıllar sonra bile hatırlanmasını istiyorsan başından sonuna kadar mükemmel bir organizasyon hazırlamalısın. Peki nasıl? Gelin hep birlikte, birçok kişinin nasıl yapılacağını bilmediği düğün hazırlığı ve alışverişi konusunda önemli bilgiler verelim düğün alışveriş listesi, düğün hazırlıkları, düğün alışverişi, düğün hazırlığı nasıl yapılır, düğün alışveriş listesi, gelin alışveriş, damat alışveriş, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak, izmir düğün fotoğrafçısı, düğün alışverişi nasıl yapılır,

Düğün Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Düğün hazırlığı yapmak çok zor ve korkutucu gözükebilir. Bu noktada, dikkatli araştırmalar ve planlamalar yaparak bu süreci çok daha kolay hale getirebilirsin. Her şeyden önce, bir bütçe oluşturmalısın. Bunun yanı sıra, davetli listesini hazırlamalısın. Bu sayede, ihtiyacına uygun düğün salonu ve catering firması bulabilirsin. Bilhassa fiyatları not etmelisin. Ardından, düğün günü için şahane bir gelinlik satın alarak ve güzellik bakımlarını tam zamanında yaparak bu eşsiz gün için bir prenses kadar güzel olabilirsin!

Düğün Hazırlıkları Alışveriş Listesi

 • Düğün hazırlığı ve alışverişi yapma konusunda bir düğün planlayıcı ile çalışabilirsin. Düğünün için ciddi bir bütçe ayırdıysan bu bütçeyi en iyi şekilde yönetecek bir düğün planlayıcıyı işe alarak sürecin senin yerine yönetilmesini sağlayabilirsin.
 • Düğünün için gerçekçi bir bütçe oluşturmalısın. Haddinden fazla kişiyi düğününe çağırmamalısın. Bunun yanı sıra, konuklara ikram edilecek yiyecek ve içecekler konusunda aşırıya kaçmamalısın.
 • Her şeyden önce, bir konuk listesi oluşturmalısın. Düğününe davet ettiğin kişi sayısı; mekan seçimini etkileyecektir. Çok yakın olmadığın kişileri çağırmamalısın. Bunun yanı sıra, bütçen dahilinde bir mekan bulamadığın takdirde çağırmayı düşündüğün kişiler arasında eleme yapmalısın.
 • Düğün salonu kiralamak; düğün hazırlığı için hayati öneme sahiptir. Kiralama işlemini önceden yaparsan hem yer bulmada sıkıntı yaşamazsın hem de daha uygun ücret ödersin.
 • Mekan seçiminin ardından düğün davetiyelerini göndermelisin. Düğünden iki hafta önce davetiyeleri göndermen doğru bir karar olacaktır.
 • Çiçek süslemeleri, catering firması, fotoğrafçı gibi hizmetleri bütçen dahilinde önceden belirlemelisin.
 • Nikah memuru ve belediye işlemlerini ayarlamayı sakın unutma!
 • Yemekli bir düğün düşünüyorsan çağıracağın kişi sayısıyla paralel bir catering hizmeti almalısın.
 • Düğün pastanı birkaç ay önceden sipariş edersen avantaj yaratırsın.
 • Düğün hazırlığı yaparken düğününü çok yoğun olmayan bir günde yapmaya dikkat etmelisin. Bu sayede, binlerce lira tasarruf yapabilirsin.
 • Gelinlik seçimi; düğün alışverişi için hayati öneme sahip! Hem bütçene hem de zevklerine uygun bir gelinlik bulmak için çok önceden gelinlik araştırması yapmalısın.
 • Güzellik bakımlarını düğün gününden çok önce yaptırmalısın. Son olarak, acil durumlar için düğün çantası oluşturmalısın.

Bu süreçte birçok şey akıldan uçaçak çok işinize yaracak en iyi düğün planlama uygulamalarını araştırdık mutlaka okumalısınız.

düğün alışveriş listesi, düğün hazırlıkları, düğün alışverişi, düğün hazırlığı nasıl yapılır, düğün alışveriş listesi, gelin alışveriş, damat alışveriş, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak, izmir düğün fotoğrafçısı, düğün alışverişi nasıl yapılır,

Gelin İçin Düğün Aksesuar Listesi

Herhangi bir gelinin alışveriş listesindeki en önemli öğe gelinliktir, ancak başka neye ihtiyacınız olacak?

 • Gelinliğinizi tamamlayacak bir duvak, taç veya saç aksesuarları
 • Rahat gelin ayakkabıları geceyi bol bol eğlenceli geçirmek önemli
 • Düğün günü için gerekli önceden hazırlanmış bir el çantanız olmalı
 • Soğuk olması durumunda omuzlarınızı örten bir ceket, yada sıcak olma durumuna karşı önemler unutulmamalı
 • Göz alıcılığını tamamlayacak mücevherler
 • Özel günler için kullandığınız parfümünüz
 • Uğur getirecek gelin jartiyeriniz

düğün alışveriş listesi, düğün hazırlıkları, düğün alışverişi, düğün hazırlığı nasıl yapılır, düğün alışveriş listesi, gelin alışveriş, damat alışveriş, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak, izmir düğün fotoğrafçısı, düğün alışverişi nasıl yapılır,

Damat İçin Düğün Aksesuar Listesi

Düğün, damadın giyim kuşamı ve stilini tamamlayıcı aksesuarlarla görünüşünü kişiselleştirebileceği nadir alanlarlardandır.

 • Törene zamanında geldiğinden emin olmak için bir kol saati
 • Sevinç gözyaşlarını silmek için cep mendili
 • Bazı kol düğmeleri damatlığa özel bir dokunuş katıyor
 • Gelin buketine uygun bir yaka çiçeği
 • Günün saatine bağlı olarak kravat veya papyon
 • Gerekirse bir yelek veya kemer
 • Çok resmi bir nikah için şapka ve eldivenler

düğün alışveriş listesi, düğün hazırlıkları, düğün alışverişi, düğün hazırlığı nasıl yapılır, düğün alışveriş listesi, gelin alışveriş, damat alışveriş, düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak, izmir düğün fotoğrafçısı, düğün alışverişi nasıl yapılır,

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır?

Bohça hazırlama evresi; düğün alışverişi için hayati öneme sahiptir. Nişan bohçası ile beraber düğün alışverişi süreci resmen başlamış sayılır. Erkek için çeyiz bohçası hazırlıyorsan tıraş takımı, parfüm, tıraş kolonyası, gecelik ve sabahlık takımı, birkaç çift çorap ve havlu takımı koymaya dikkat etmelisin.

Evlilik Hazırlıklarına Ne Zaman Başlanır?

Evlilik hazırlıklarına düğün yapılacak tarihten en az altı ay önce başlanması uygun olur. Bu süre şehir dışı düğün yapmayı düşünenler için bir yıl kadar önce başlanmalı.

Düğün alışverişi yaparken pazar araştırması kısmına çok dikkat etmelisin. Her şeyin daha iyisini ve daha az maliyetlisini bulabilirsin. Bir ürün pahalı diye en iyisi olduğunu düşünmemelisin. Ayrıca, gelinlikten ev eşyalarına, düğün salonundan kuaföre kadar her şeyin tam istediğin gibi olmasına dikkat etmelisin. Hangi gelinlik modeli bana yakışır, bu yılın modası ne gibi konularda araştırmalar yapmalısın.

Bizden bu kadar! Bu süreçte sana kolaylıklar diliyoruz!

Planlama sürecinde pinterest kullanmak hayatınızı kolaylaştıracak en güzel düğün fotoğrafları panoları için bizi takip etmeyi unutmayın:pinterest.com/dugunfotograflari