blog

2020 Düğün Trendleri

Düğün Modası ve Son Trendler

Her çiftte değişiklik gösteren düğün ve düğün fotoğraf trendleri her yıl değişmekte. En yaygın olarak tercih edilen şu zamanlarda sadelik ve zariflikten yana olanlar. Bahçe, kumsal, kır gibi yerlerdeki düğün oranları artıyor. Çünkü insanlar daha samimi ve sıcak bir düğün organize etmek istiyor. Padişahlara yaraşan o şehvetli düğünler epey geride kaldı. Şık ve gösterişten uzak gelinlikler, toprak tonları süslemeler, doğaya dönüşle sadeleşme başladı. Mekanlara uygun salaş saçlar aksesuarlar tercih ediliyor. Uçan, rahat gelinliklere uygun açık renklerde damatlıklar ön planda. Kravat yerine papyon ya da askılar tercih ediliyor. Fotoğraflar daha çok deniz, kum, güneş, gün batımı ve yeşillik alanlarda oluyor. Daha içten konseptlerle, yapaylıktan uzaklaşılıyor. Zorlu ve yorucu geçen düğün fotoğrafları yerini eğlenceli ve doğal fotoğraflara bıraktı. Minimalist çalışılan bu düğünlerde mumla kaplanan gelin yolları, renklerin dans ettiği doğal çiçek ve taçlar zarafeti arttırıyor. Dağıtılan süslerde deniz kabuğu, denizyıldızı ya da çiçekler seçiliyor. Yakın arkadaşların uyumlu giyinerek eğlenceye katılmaları da düğünü şenlendiriyor. 

Düğün Fotoğrafları Yeni Trendler

   Zorlu ama bir o kadar da güzel ve heyecanlı günler ile düğün gününüze yaklaştınız. Koca bir yapılacaklar listesinde tek tek tamamladığınız hazırlıkları işaretlerken sıra fotoğrafçıya geldi. Düğün fotoğrafçısı çok önemli bir detaydır. Her şey bittiğinde elinizde sadece anıları tazelemek için fotoğraflar kalacak. Peki yeni trendlerden haberiniz var mı? Belki listenize yeni bir kaç madde daha ekleyebilirsiniz. Hadi birlikte göz atalım.

1-Drone İle Fotoğraf Çekimi

Drone ile fotoğraf çekimi yeni trendlerden biri yüksekten ve  daha geniş bir açıdan fotoğraf veya video olarak  çekim yapılmasıdır. Bu durum, İnstagram da paylaşmak için harika bir videonuz olması demek.

2-Konsept Çekimler

Düğün fotoğrafçısı size özel çekimler yapar. Fakat bunları daha özel hale getirmek yeni trend. İster balonlar ister kamp ateşi yada çadır konsepti ile daha renkli fotoğraflar elde edeceksiniz. Bu konseptlere uygun daha soft kıyafetler tercih etmekse çiftlerin kendilerine kalmış tatlı birer detay olmakta. 

3-Dış Çekim

Doğal pozlar şuan trend ve bu doğal pozları doğada yakalamak ise ayrı bir tat. Deniz kenarı, koca bir yeşil alan, lavanta bahçeleri hatta belki Kapadokya neden olmasın?

4-Nostalji Tadında

Beğendiğiniz tarihi bir otel yada tarihi bir Restoran olabilir. Şık ve hoşunuza giden nostaljiyi yakalayabileceğimiz köşeler tarihte başka bir dilime sıçramış gibi naif pozlarda trendler arasında bulunmakta. Düğün fotoğrafçısı ile sizin için en ideal trendleri belirleyip harika pozlar yakalamak çok kolay. Hayal gücünüzü trendler ile birleştirin.

2020 Düğün Trendleri

Modern insanlığın doğaya özlemini içeriyor 2020 yeni trend düğünler. Düğüne en yakın yaklaşıma karar verildikten sonra çekimler yapılıyor. 2020 için yeni trend sadelik ve doğallık olacak. Çiftler sadelik ve doğallığı çok seviyor. Düğün konseptini, gelinlik ve damatlık alımında bide sadeliğe gidiyor bu yüzden 2020 düğün fotoğraflarında yapay ve donuk olan dış çekim yerine artık doğal hallerin daha çok yansıdığı düğün hikayeleri tercih ediliyor. Fotoğraflar düğün esnasında ya da nikahta çekilip yapmacıklık katılmıyor. İstenilen genelde gerçeğin o anki mutluluğun olduğu gibi yansıması oluyor. Arkadaş ve aileyle eğlenirken de evinden alınan gelinin ağlarken de en içten fotoğrafları yansıyor karelere. Böylelikle ne kadar zaman sonra baksanız da, sizi o ana götüren fotoğraflarınız oluyor. Tek bir kare en anlamlı duyguları yaşamanızı sağlıyor.  

2020 Düğün Trend Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Değişen seçeneklerle beraber fotoğraf çekimine de birçok yenilik eklendi. Kuaförden, evden çıkan gelinin ağlamasında adeta hikaye oluşturulan fotoğraf çekimleri yapılıyor. Bu dönemde trend olarak düğün fotoğraflarında kumsal, doğa, deniz ve gün batımı belirleniyor. Yapılan konseptlerden eklenen aksesuarlara kadar her alanda fiyat değişiyor. Fiyat ve farklı konsept önerileri almak için stüdyomuza gelebilir veya farklı iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.