blog

Düğün ve Nişan Pasta Önerisi

Düğün ve Nişan Pasta Önerisi

Düğün ve nişan pasta tercihi belirlemeniz için hazırladığımız bu yazıyı okumalısınız. Düğün ve nişanlarınızda birbirinden farklı pasta modelleri kullanabilirsiniz. Düğünlerde konuk sayısının çokluğuna bağlı olarak katlı pasta modelleri tercih edilmektedir. Nişanlar genellikle aile arasında yapıldığı için dikdörtgen pasta modelleri tercih edilmektedir.

Kremalı Düğün Pastası, Dondurmalı ve Cupcake Düğün Pastaları, Şeker Hamurlu Düğün Pastası, Maket Düğün Pastası, Düğün Pasta Çeşitleri, Nişan Pasta Çeşitleri

Nişan Pasta Çeşitleri

Nişanlarda tercih edilen dikdörtgen pastalarda nişan tepsisi şeklindeki modeller kullanılmaktadır. Pastanın üzerine makas, yüzük figürleri eklenerek hoş bir tasarım yapılmaktadır. Bunun dışında katlı pastalar nişanlarda tercih edilebilmektedir. Az katlı modellerde genellikle sade süslemeler kullanılmaktadır. Figürlü pastalar nişan törenlerinde son zamanlarda oldukça popülerdir. Çiftin birlikte tasarlandığı figürler tercih edilmektedir. Kalp şeklinde pastalar ve çiftlerin resimlerinin basıldığı pastalarda nişan törenlerinde kullanılmaktadır. Pastanın tamamına ya da küçük bir yerine çiftin resimleri basılarak hazırlanabilir. 

Düğün Pasta Çeşitleri

Düğün fotoğrafları çekilirken düğün pastanız önünde bir poz vermeyi ihmal etmeyin. Düğünde kullandığınız konsepte göre hatta gelinliğinizdeki dantellerin modeline göre düğün pastanızı tasarlayabilirsiniz. Düğün pastalarında figürler, çiçek süslemeleri kullanabilirsiniz. 

Maket Düğün Pastası

Düğün esnasında pasta kesme anında kullanılmak için maket bir pasta kullanabilirsiniz. Sunum esnasında maket pasta kullanarak, misafirlere mutfaktaki tepsi pastadan ikram edebilirsiniz.

Şeker Hamurlu Düğün Pastası

Şeker hamuru son zamanlarda pastalara şekil vermek için sıklıkla kullanılmaktadır. Şeker hamuruyla düğün pastalarınızda gelin damat figürleri, çiçek süslemeleri oluşturulabilir. İsimleriniz pastaya şeker hamuruyla yazılabilir. 

Kremalı Düğün Pastası

Klasik pastalardan vazgeçemiyorsanız ve şeker hamuru kullanmak istemiyorsanız sizde sade kremalı ya da çikolata kremalı pastalar hazırlatabilirsiniz. 

Dondurmalı ve Cupcake Düğün Pastaları

Düğün pastalarında farklılığı yakalamak isteyenler için dondurmalı pastalar tavsiye edilebilir. Rulo şeklinde içerisine dondurma sarılarak hazırlanan pastalar yaz aylarında misafirlerinizin içini serinletecek. Cupcake pastalarda klasik pastalara alternatif olarak düşünülebilir. 

Düğün pastaları teknoloji geliştikçe adeta sanat eserlerine dönüşmüştür. Çiçek süslemeleri ve kullanılan figürlerle yemeye kıyamayacağınız güzellikte pastalar ortaya çıkmaktadır. Pasta fiyatları kullanılan malzeme ve kaplamaya göre değişmektedir.