Facebook ta Paylaş
Twitter ta Paylaş
Blog
Koronavirüsten Ertelenen Düğünler için Düğün Fotoğrafçısından öneriler

 

 

 

 

Koronavirüsten Ertelenen Düğünler için Düğün Fotoğrafçısından öneriler

 

 

Öncelikle şunu bilmenizi isterim, 

Bu bloğumuzda amacımız size tibbi tavsiyeler vermek değildir.

Biz; düğünleri koronavirüsten dolayı ertlenen çiftlerimizin yanında olduğumuzu ve bundan sonraki süreç hakkındaki bilgilendirmeleri yapcağız. Düğün fotoğrafçısı olarak sizlere koronavirüsten dolayı düğünleriniz ertlendiği bu zamanda nasıl ilerleyebileceğinizi paylaşacağız. Tıbbi destek ve paylaşımlar için resmi devlet hesaplarını takip edebilirsiniz.

Tavsiyemiz;

  • Koronavirüs hakkında bilgilenin
  • Farklı bir ülkede ya da şehir de bir düğün planlamanız var ise seyahat için herhangi bir engel olmadığından emin olun.
  • Güvenmediğiniz kaynakları doğrulayın

 

 

Mart, Nisan veya Mayıs 2020 Düğünleri için,

Yakın zamanda düğünleri olan çiftlerimiz ile başlayalım;

15 Mart'ta Ülkemizde yayınlanan Bakanlar Kurulundan yapılan açıklamaya göre, kültürel ve sportif etkinlikler de dahil olmak üzere ülke çapındaki tüm kitlesel etkinlikler ertelendi. “Bu nedenle, Nikah ve düğün organizasyonları dahil olmak üzere ertelendi. 

Milyonlarca çifti ilgilendiren bu haber çok üzücü sizi çok iyi anlayabiliyoruz. Bu durum sadece ülkemiz için değil tüm dünya da evlenme hayali kuran çiftler için de geçerlidir. Herşeyden önce sizin sevdiklerinizin ve tüm çevrenizin sağlığı en önemlisidir.

Düğün yada nikah ertelemenizi en doğru olacak şekilde bir plan hazırlayalım.

1. Anlaşma Yaptığınız Firmaların Sözleşmeleri

Düğün planlamalarınız için önceden yapmış olduğunuz, düğün mekanları, kuaför, gelinlik, damatlık, düğün fotoğrafçısı, düğün organizasyonları vb... firmaların sözleşmlerini inceleyerek başlayalım  Bazıları kısa ve net olabilirken, diğerleri uzun ve biraz kafa karıştırıcı olabilir. Firmaları aramaya başlamadan önce sözleşmelerinizde bir uzman olun.

Sonra, firmlara erteleme veya iptal etme kararınızı kesin olarak bildirebileceksiniz. Önerimiz düğün tarihinizi ertelemek olacaktır.

Önemli - Bu bir acil durum olduğu için anlaşma yaptığınız tüm firmalar ile uygun bir tarih bulunabilir ve hayalinizdeki düğünü iptal etmek yerine ileri bir tarihe erteleyebilirsiniz. Çoğu firmalar sizin için özel planlar yapacaktır.

2. Düğün Planlacıyınız ile Görüşün

Sözleşmelerinizi kapsamlı bir şekilde okuyup anladıktan sonra, düğün planlama hizmeti aldığınız firma yada yetkili kişiye ulaşmanın zamanı geldi. Birçok düğün planlayıcı sizin yanınızda olacaktır bu acil durumun iki taraf adına da en iyi şekilde bir sonuca bağlanacağından eminiz.  Koronavirüs, işletmeleri için oldukça üzücü durumdur. Mevcut tüm çiftlerinin düğünlerini yeniden rezerve etmek için uğraşacaklardır.

Düğününüzü ertelemek için, Düğün mekanınız ile başlayın, ardından diğer firmaların her birine ulaşın. Bu mevsimlerde daha sakin olacaklardır. Çoğu mekan ve düğün planlama firması finansal ceza olmadan bir tarihi taşımak istemektedir, ancak teslim süresine ihtiyaç duyar. Bu durumda olumlu bir yol izlemek istiyorlar. Düğün planlama firmanız sonraki adımlarda da rehberlik sağlacaktır.

Düğününüzü ertelemekten bahsederken, Hiç düşünmediğiniz tarihlere açık olun hafta sonu yapmak istediğiniz düğününüz hafta içi bir güne de ertelenebilir. Perşembe Cuma ve Pazar düğünleri de bir Cumartesi kadar harika olacaktır! Bu şekilde düğün tarihinizi yeniden netleştirebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Unutmayın ki tarihiniz ertelenmiş olsa bile, sağlığınız + mutluluğunuz için bu ertelemeye değecektir. Bu planlara ilk başladığınız günü düşünün ve hayalinizi iptal etmeyin! Sadece tarihini değiştir. Zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

3. Düğün misafirlerinizi bilgilendirin

Düğününüzü yeni tarihini tüm misafirlerinize düğün web sitenizi güncelleyerek başlayın. Sayfanızı, misafirlerinizin bilgi alması için bir bilgi merkezi olarak kullanın. Planınızla ilgili tüm + bilgileri verin. Hatta web siteniz için otel blokları, yeni düğün tarihiniz vb. Geri ödemelerle ilgili soruları ele alan bir SSS oluşturmayı da düşünün.Konuk listesi güncellemelerinizi e-posta veya metin yoluyla da çözebilirsiniz.

Düğününüzü ertelemek, elbette, misafirlerinizin çoğu yeni tarihe katılamayacağı anlamına gelebilir.  Misafirlerinizini ve  sağlığınızı düşünüyorsanız, her şeyi doğru yapıyorsunuz! Misafirleriniz bu kadarını anlayacak.

4. Eşinizle konuşun

Aylarca planlamasını yaptığınız bu mutlu günün başka bir tarihe ertelenmesi üzücü bir durum. Bu duyguları kabul edin; ve birlikte ilerlerken zaman zaman eşinizle görüşün. Birbirinize bağlanmaya devam edin. Akşam yemekleri düzenleyip güzel bir şarap iç, oyun oyna; ve her gün biraz biraz kutlayın! İlk düşündüğünüz düğün tarihiniz her zaman önemli olacaktır - bu yüzden o tarihi hep kutlayın!

Haziran + Temmuz düğünleri (ve ötesi) olanlarınız için sabırlı olmanız gerekiyor Her gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor ve şu anki durumumuzda, önümüzdeki hafta veya iki haftanın ne tuttuğunu bilmiyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi, düğün planlama hizmeti firmaları önümüzdeki 8 hafta içinde evlenecek çiftlerin soruları ve endişeleri ile doludur; 

Yarının ne getireceğini beklerken, sözleşmelerinizi gözden geçirin ve beklenmedik durum planları hakkında konuşun. 

5. Gecikme

Ne yazık ki yakın gelecekte bir düğününüz varsa harekete geçmek için fazla zamanınız yok. Yaz sezonu Haziran ve Temmuz ayları çok yoğun olacağı için şimdiden görüşemelere başlayın.

 

6. Dış çekim

Dış çekim fotoğrafları ile çekimlere başlayabilirsiniz, bu popüler düğün stilini kucaklamak için mükemmel bir zaman olabilir! Bazı çiftler bu salgının ortasında dış çekim yapmayı tercih ediyorlar ve bu açıkça düşük stresli, düşük sağlık riski olan bir düğün alternatifi. Sonra her şey normale döndüğünde, tüm arkadaşlarınız ve aileniz için büyük bir parti yapın ve parti sırasında dış çekim fotoğraflarınızı veya videonuzu paylaşın.

Koronavirüsten Ertelenen Düğünler için Düğün Fotoğrafçısından öneriler | İzmir Düğün Fotoğrafçısı | Düğün Hikayesi | Tavsiye - Fiyat - Yorum
izmir düğün fotoğrafçısı
İzmir Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı