blog

İzmir Drone Çekimi - İzmir Drone Çekim Fiyatları - İzmir Drone Çekim Firmaları

İzmir Drone Çekimi Hizmeti

Yeni teknoloji ile artık bize drone ile havadan 4K çekim yapmak çok kolay oldu. İzmir drone çekimi hizmeti ile alışılmışın dışında farklı bir bakış açısı ile görüntüler daha zengin oluyor. Eski dönemlerde bu hizmet çok sadece helikopeter ile yapılırken artık daha da basit dronelar var. Drone çekim hizmeti genel olarak tüm sektörlerde kullanılıyor. Tabi belli izinleri alınması gerekiyor, bu izinleri profesyonel drone çekim hizmeti veren firmalar alıyor. Burda dikkat etmemiz gereken drone çekimi hizmeti aldığınız firmaların mutlaka izinleri, ehliyet ve belgelerini sormanız gerekiyor drone ehliyeti olması şart yoksa büyük cezaları var.

Drone çekimleri için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz

İzmir drone çekimi, izmir drone çekim fiyatları, drone çekim hizmeti, drone düğün çekimi, dış çekim drone, drone fotoğraf çekimi, drone video çekimi, volkan aktoprak, düğün fotoğrafçısı

Drone ile Fotoğraf ve Video Çekimi Nasıl Yapılır?

İzmir Drone Çekimi günümüz teknolojisinin bizlere sunmuş olduğu faydalı bir araçtır. İnsansız hava aracı olarak bilinmektedir. Dronelar; harita mühendisliğinden tutun da dizi, film ve klip çekimlerine kadar oldukça geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bilhassa fotoğraf ve video çekimleri için harika bir avantaj olduğunu yinelemek gerekir. Bu noktada, birçok kişinin aklında drone ile fotoğraf ve video çekimi nasıl yapılır sorusu bulunmaktadır. Gelin hep birlikte bu soruya cevap verelim!

Dronelar hakkında gerekli bilgileri vermeden önce uzun yıllardan bu yana düğün fotoğrafçısı olarak çalışan stüdyomuzda da dış çekim düğün fotoğrafları ve videolarında droneların kullanıldığını söylemeliyiz. Bu bağlamda, düğün fotoğrafları veya videoları için bizden hizmet almayı düşünebilirsin!

Drone ile Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Drone ile video çekimi nasıl yapılır sorusuna bu işin elle video çekmek kadar basit olmadığını söyleyerek cevap verebiliriz. Her şeyden önce, mesafe ayarının en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Seçilen drone'nun bu iş için uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Birçok kullanına hazır set bulunmaktadır. Kendine güvenenler için bu setlerin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, görüntülerin çekilmesinden evvel uçuş deneyimi yaşanmalıdır. Drone'u istediğin gibi yönetmek her şeyden önemli! Aksi takdirde, hayalindeki düğün fotoğrafı karelerine veya düğün videosu sahnelerine erişemeyebilirsin. Bu noktada, çekime başlamadan evvel bol bol pratik yapmak şart!

Detaylı bilgi ve test sürüşü için İzmir drone çekimi sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Drone ile fotoğraf çekimi veya video çekimi yaparken kameranın hayati öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Seçilen kamera hafif olmalıdır. Bunun yanı sıra, hızlı lense sahip olmalıdır. Ayrıca, çekim esnasında ani hareketlerden kaçınmak gerekir. Kaliteli görüntü için seçilen gimball'in en önemli anahtar olduğunu söyleyebiliriz. Gimball'in kamerayı sarsmasının engellendiği hallerde kaliteli görüntü almak mümkün olabilir. Son olarak, dronelar ile fotoğraf ve video çekimi yaparken kurallara uymalısın. Türkiye'de bu konuda yasal anlamda çok fazla sınırlama olmamasına rağmen uçuş güvenliğini hiçbir şekilde riske sokmamalısın. Bilhassa merkezi yerlerde yapılan çekimlerde güvenlik; her şeyden önce gelmeli!

Kurumsal Firma Tanıtım Drone Çekimleri

Son dönemlerde kurumsal firma tanıtımları için son derece önemli olan bir diğer hususların başında ise izmir drone çekimleri yer alıyor. Havadan çekim olarak nitelendireceğimiz bu çekim ile firmanızı havadan görecek ve tanıtım filmlerinize farklı bir açı katacak.Özellikle büyük fabrika tanıtımçekimlerinde yapılacak drone havadan çekimlerle de konum olarak nerede oldugunu daha kolay görülecektir.Standart tanıtım reklam çekimlerden kurtularak daha farklı bir ambiyansı gözler önüne serebilmek adına hemen sizlerde vakit kaybı yapmadan önünüze sunulacak olan tüm bu hizmetlerden sizlerde gönül rahatlığı ile yararlanmaya da başlayabilirsiniz. Aşşağıda Asyay firması için yapmış oldugumuz tanıtım filmi izleyebilirsiniz.

Düğün Drone Çekimleri

Stüdyo çekimleri , dış mekan fotoğrafları gibi eskilerde kalan bir çok seçeneğin yanında hayatımıza yeni katılan teknolojiler de var. Yenilik ve değişiklik isteyen her insan farklı alternatifleri değerlendiriyor. Drone geleceğin en beğenilen çekimleri arasına teknolojisiyle giriyor. Bu devirde sabit fotoğraflar yerini farklı açılara , videolar kendini havaya bıraktı. Artık düğün fotoğrafçısı dediğimizde tripod ile fotoğraf çekimi yapan kişiler değil drone ile fotoğraf çekimi gelmekte.

İzmir drone çekimi, izmir drone çekim fiyatları, drone çekim hizmeti, drone düğün çekimi, dış çekim drone, drone fotoğraf çekimi, drone video çekimi, volkan aktoprak, düğün fotoğrafçısı

Drone fotoğraf çekimi

Drone ile havadan muhteşem fotoğraflar yakalamak mümkün, geçen günler de çektiğimiz yaklaşık üçbin insandan oluşan bir Atatürk portresi için drone ile fotoğraf çekimleri gerçekleştirdik. Bu tür organizasyonlar da olmazsa olmaz drone fotoğraf çekimidir. Normal fotoğraf makinesi ile bu işi yapmak bir hayli zor olurdu fakat drone ile bu fotoğrafı çekmemiz yaklaşık 20 dk vaktimizi aldı. Farklı bir sektör düğün dış çekimlerinde drone ile fotoğraf çekimi, çok güzel boş bir sahil de sadece gelin ve damatın olduğu sonsuz manzara da drone ile fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdik. Bu çekimler sektör farketmeksizin tüm alanlar da kullanılabilir. Sizin de drone ile fotoğraf çekimine ihtiyacınız varsa bizler en uygun fiyatlar yaratıcı İzmir drone çekimi ile yanınızdayız.

İzmir drone çekimi, izmir drone çekim fiyatları, drone çekim hizmeti, drone düğün çekimi, dış çekim drone, drone fotoğraf çekimi, drone video çekimi, volkan aktoprak, düğün fotoğrafçısı

İzmir drone çekim fiyatları

Drone çekimleri günümüzde oldukça popüler ve teknolojik. İnsanlar çağa ayak uydurmak ve düğünü için en güzelini,farklısını yaratmaya çalışıyor. İzmir drone çekim fiyatları yapılacak çekimlere göre değişiyor fakat 1 saat drone çekim ücreti 500 TL'den başlıyor.Teknolojinin de bize yardım ettiği bu günlerde drone ile fotoğraf ve video çekimleri en gözde seçimler. Kameranın yüzlerce metre ileride sizden uzak bir noktada, havada hareket ettirilerek, açı ayarlaması yapılarak çekim yapması sağlanıyor. Drone havada uçarak geniş ve farklı açılardan fotoğraf ve video çekebiliyor. Her nesnenin etrafında 360 derece çekim yapabilme imkanı sağlıyor. Videolarında hikaye ve kurguyla beraber ,müzik eşliğinde mucizevi düğün gününü kaydediyor. Adeta bir drone klip çekimi edasıyla size yaratıcılıklarıyla kendinizi oldukça özel hissettir. En özel günde en özeli zaten siz olmalısınız.

İzmir drone çekimi, izmir drone çekim fiyatları, drone çekim hizmeti, drone düğün çekimi, dış çekim drone, drone fotoğraf çekimi, drone video çekimi, volkan aktoprak, düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçılarında drone

Düğün fotoğrafçıları drone tercih etmelerinin en büyük unsuru çiftlerine sıkılmadan izleyebilecekleri , eğlenceli anlar kayıt altına alınmasıdır . Yıllar sonra izlediğinde yada drone ile çekilen fotoğraflara bakarken, o heyecanı sana geçirir ve o güne seni uçurabilir.

Dronelar ile Fotoğraf veya Video Çekimi Yaparken Hangi Ayarlar Yapılmalı? 

Drone ile fotoğraf ve video çekimi nasıl yapılır diye düşünenlerin birtakım hususlara çok dikkat etmesi gerekli! Her şeyden önce, çekim yapılan yerin havası kesinlikle kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra, çekim yaparken güneşi arkaya almak şart gibi duruyor. Yapılan ayarların ve değişikliklerin ne kadar olumlu sonuç verdiğini görmek adına kesinlikle test uçuşları yapılmalıdır. Buna ek olarak, dronelar ile çekim esnasında tek başına olmaktan kaçınılmalıdır. Bilhassa birden çok kişinin çekim yapması halinde dronelar kontrolden çıksa dahi kontrol etmek mümkün olabilir. 

Dronelar ile fotoğraf veya video çekimi yaparken kesinlikle yavaş olmalısın. Bu sayede, görüntüde oluşabilecek bozulmaların önüne geçebilirsin. Ayrıca, güneşin olumsuz etkilerinden korunmak adına iyi bir filtre kullanman şart gözüküyor. Kameranın manuel ayarlarla kullanıldığı hallerde pozlama hızının yüksek tutulmasına önem vermelisin. Bunun yanı sıra, dronelar ile video çekimi sırasında sabit bir nesneye odaklanarak etrafından geçişler yapmak mümkün olabilir. Ancak, bunu yaparken yavaş hareket etmek önemlidir. 

Sonuç olarak, dronelar ile fotoğraf veya video çekmek; yukarıdaki hususlardan ibaret! Sen de en mutlu günün olan düğün gününde havadan bir fotoğraf veya videoya sahip olmak istiyorsan bizi tercih edebilirsin. Havadan fotoğraf veya video çekimlerimiz sayesinde drone ile bu güzel anılarını ölümsüzleştirmiş olursun. Drone ile havadan çekim fiyatları; çekim yapılan yerin özelliklerine, hava şartlarına ve diğer hususlara göre farklılık göstermektedir. Ancak, biz, bu konudaki en uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz. 

İzmir Drone Video Çekimi

Yeni nesil droneler bize 4K video çekim hizmeti de sunuyor. İlk çıkan drone modelleri video çekim hizmeti için çok yeterli değildi üstüne farklı bir kamera yada gopro takılıyordu ve video çekimleri açısından çok kaliteli değildi. Yeni Dji drone modellerinde drone ile video çekimi yapmak artık çok basit eğer biraz meraklıysanız bu droneların amatör olarak ilgilenebilirsiniz. Yurtdışı seyahetleriniz de yanınıza alacağınız ilk eşyanız drone olacak çünkü gittiğiniz yerlerin en güzel videolarını çekmiş ve paylaşmış olacaksınız belki de yeni bir fenomen bile olabilirsiniz. Drone ile video çekimi izin tüm sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz size tüm bilgilerimiz ile yardımcı olacağız. Drone modellerini merak edenler için buraya dji drone link bırakıyorum.

Drone Çekimi Nerelerde Yapılır?

  • Fabrika'da drone çekimleri yapılabilir.
  • Açık hava drone çekimleri yapılabilir.
  • Arsa drone çekimleri yapılabilir.
  • Emlak drone çekimleri yapılabilir.
  • Otel drone çekimleri yapılabilir.
  • Düğün drone çekimleri yapılabilir.
  • Organizasyon drone çekimleri yapılabilir.
  • Konser drone çekimleri yapılabilir.
  • Dış çekim drone çekimleri yapılabilir.
  • Firma tanıtım drone çekimleri yapılabilir.

Aşağıda drone ile çekilmiş muhteşem fotoğraf karelerini incelemeyi unutmayın.