blog

Nikah İşlemleri İçin Gerekli Evraklar - Nikah Fotoğrafçısı

Nikah İşlemleri İçin Gerekli Evraklar, Belgeler

Büyük gün geldi nikah işlemleri için gerekli evraklar ve belgeleri toplama başladınız fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizler için tüm detayları topladık. Bu süreçte bir çok şey unutulması normaldir o yüzden şimdiden notdefteri alın ve yazmaya başlayın. Nikah işlemleri için gün alan çiftlerin bu işlemleri gerçekleştirebilmek için  birtakım belgelere ve evraklara ihtiyacı vardır. Bunlar;

1- Başvurulmuş olan belediyenin isteğine göre, iki veya dört adet evlenme beyannamesi. Nikah başvurusu sırasında size verilmektedir.

2- En az 10 yıl olmak üzere, güncellenmiş nüfus cüzdanı. (Bu konuda öneri; herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına, o sene içerisinde güncellenmiş bir nüfus cüzdanı)

3- İmzalı ve kaşeli olmak kaydıyla, aile hekiminden alınabilecek bir sağlık raporu.

4- Özellikle kadınlarda alın ve çene açık olması suretiyle vesikalık fotoğraf. (Bazı nikah daireleri 6 adet vesikalık isteyebilmektedir. Bu konuda elinizde son 6 ay içerisinde çektirilmiş en az 6 adet vesikalık bulunması önerilir.)

5- Herhangi bir nikah dairesine başvuruda bulunacak çiftlerin en azından bir tanesinin, nikah dairesinin bulunduğu ilçede ikamet etmesi gereklidir. Eğer bu koşul gerçekleşmiyorsa, başvuracakları yerde evlendirme memurluğu ve belediyelerden birçok ortak izin belgeleri almaları gerekir. Eğer farklı yerlerden belgeler alınırsa kabul edilmez. Bu konuda ikamet adresine bağlı bir belediyeye başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir.

6- Eğer çiftler arasında mal ayrılığı anlaşması yapılmışsa, noterden mal ayrılığı sözleşmesi yaptırılmalı ve müracaat dosyasına koyulmalıdır.

Ayrınıtlı bilgi için: https://www.izmir.bel.tr/tr/EvlilikIslemleri/54

Nikah fotoğrafçısı, Nikah işlemleri için gerekli evraklar belgeler, Nikah başvurusunda dikkat edilmesi gerekeneler, Nikah işlemleri kaç gün sürer, Ekonomik düğün nikah çekimleri, izmir düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Nikah Fotoğrafçısı

Evlilik işlemleri sırasında en önemli seçeneklerden biri de en mutlu gününüzün kimin tarafından ölümsüzleştirilecek olmasıdır. Bu konuda nikah fotoğrafçısı arayışında sizlere hizmet veren firmamız her türlü çekim aşamasında yanınızda olmaktadır. İstediğiniz tarzda belirlediğiniz konsepte göre, sizlere özel olarak ayarlanan çekimlerle düğün hikayesi, düğün belgeseli, save the date, dış mekan çekimleri, iç mekan çekimleri ve bunun gibi tüm çekim tarzlarını bünyesinde bulunduran firmamız, son teknolojik ekipmanları kullanarak ve yeni çekim tarzlarını takip ederek sizlere memnuniyet garantisi vermektedir. Düğün fotoğrafları konusunda bir marka olan www.volkanaktoprak.com her cebe uygun, son derece makul fiyatlar ile sizleri beklemektedir. Firmamızla iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Nikah fotoğrafçısı, Nikah işlemleri için gerekli evraklar belgeler, Nikah başvurusunda dikkat edilmesi gerekeneler, Nikah işlemleri kaç gün sürer, Ekonomik düğün nikah çekimleri, izmir düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Başvuru En Erken Ne Zaman Yapılır?

Tüm gerekli evrak ve belgeler hazırladıktan sonra hemen başvuru yapılabilir. Hazırlanan tüm evrak ve belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Her şey hazırlanıp onaylatıldıktan sonra 6 ay geçerse, evlilik işlemleri kabul edilmez.

Nikah işlerimi için başvurunuzu yaptınız mı ? İzmir Fuar Evlendirme Dairesi Fotoğrafçısı için bu yazımıza da göz atmalısınız.

Nikah İşlemleri Fiyatları

Tüm bunlarla beraber, nikah yapacak çiftlerin akıllarında ''nikah için ne kadar para lazım'' sorusu da bulunmaktadır. Bu konuda, nikah işlemleri fiyatları, başvurulan belediyeye,  mekanın kapasitesine, dış nikah olacaksa gidilecek mekanın yerine, düğünün hafta içerisinde hangi günde yapılacağı gibi fark farklı durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Çeşitli nikah fiyatlandırması bulunan kurumların kendi web siteleri üzerinden ücretlerinin aratılması daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Ancak bahsetmiş olduğumuz kriterler dahilinde, en iyi ihtimalle 200-600 TL civarında bir fiyat ödenmektedir.

Nikah fotoğrafçısı, Nikah işlemleri için gerekli evraklar belgeler, Nikah başvurusunda dikkat edilmesi gerekeneler, Nikah işlemleri kaç gün sürer, Ekonomik düğün nikah çekimleri, izmir düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Nikah Başvurusunda Dikkat edilmesi Gerekenler

Nikah başvurusu sırasında, gerekli evrak ve belgeler hususunda da bahsetmiş olduğumuz üzere, ikamet yeri gibi bazı dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Evlenmek isteyen çiftlerin öncelikle nikah başvurusuna beraber gelmeleri şarttır. Eğer çiftlerden biri nikah başvurusuna gelemeyecek durumda ise, başvuruya gelenin, gelemeyen kişiden noter onaylı vekaletname bulundurması şarttır. Bu konu için noterden Özel Vekaletname düzenlemesi konusunda Vekaleti veren kişi, vekili ve nikah yapılacak kişinin kimliği ile nikah işlemlerinin yürütülmesi amacıyla bu belgelerin verilmiş olduğu belirtilmesi gereklidir.

Nikah İşlemleri İçin Gün Nasıl Alınır? Kaç Gün Sürer?

Nikah işlemlerinde gün almak için çiftlerden birinin bulunduğu belediyeye başvuruda bulunması yeterlidir. Nikah işlemleri için gerekli evraklar ve gerekli dosyaların, resmi kurumlardan mesai saatlerinde alınması gereken belgeler ve alınacağı yerlere uğranarak oluşacak zaman kaybı düşüldüğünde, en erken iki gün, en geç dört gün içerisinde tamamlanabilmektedir. Nikah tarihi ise belediyeye başvurduktan 24 saat sonra verilmektedir.

Nikah fotoğrafçısı, Nikah işlemleri için gerekli evraklar belgeler, Nikah başvurusunda dikkat edilmesi gerekeneler, Nikah işlemleri kaç gün sürer, Ekonomik düğün nikah çekimleri, izmir düğün fotoğrafçısı, volkan aktoprak

Nikahınız bitti ve dış çekim düğün fotoğrafçısı arıyorsanız. Dış çekim kampanya yazımızı mutlaka okumalısınız.

Ekonomik Düğün Nikah Çekimleri

Evlilik hem maddi hem de manevi sorumluluk gerektiren kavramlardan bir tanesidir. Düğün hazırlıkları esnasında ilk olarak yapmamız gereken düğün için ayırdığımız bütçe hesaplamasıdır. Düğün hazırlıkları her ne kadar belirli bir bütçe kavramında yapılsa da bizler için ufak tefek ödediğimiz ekstra ücretler dahilinde dahi hesapladığımız bütçenin de dışına çıkabilmekte.

Hem ekonomik bir İzmir düğün organizasyonu olsun hem de unutulmayacak kadar güzel ve özel... İzmir nikah salonlarında kıyılan aile ve arkadaşlar ile gece küçük eğlenceler düzenlenen ekonomik düğünler bu esnada tam bir kurtarıcı olarak devreye girmektedir. Düğününüzde alamadığınız hazzı farklı bir organizasyonla kutlayarak daha özel kılabilirsiniz. Bu hem sizin için ekonomik hem de daha güzel farklı bir düğün organizasyon oluşturmanıza katkı sağlayacaktır.

Aile büyüklerinizin de gönlü olması için sade bir nikah töreni ile evlenerek prosedürü uyguladıktan sonra samimi dostlarınızla yiyebileceğiniz bir akşam yemeği konsepti veya eğlenceli parti havasında bir organizasyon ile mutlu gününüzü renkli ve son derece etkileyici bir düzeyde anı yaşayabilirsiniz.

Düğün konseptinizde güzel bir kır düğünü tek hayaliniz ama bütçeniz buna el vermiyor ise bütçenize uyacak şekilde bir mekan bulup sadece samimi olduğunuz aile dostlarınızın ve aile büyüklerinin katılımı ile kokteyl tarzı bir düğün konsepti hazırlayabilirsiniz. Genelde düğünler hafta sonlarında yapıldığı için hafta sonu daha pahalı olmaktadır. Eğer imkanınız var ise düğününüzü hafta içi yapabilirsiniz. Sizi seven dostlarınız eminiz ki yanınızda olmak isteyecektir.