Facebook ta Paylaş
Twitter ta Paylaş
Blog
Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Gelin makyajı gelinlerimizin yüz şekline yatkın olan modeller ile oluşturulmalıdır. Tüm gün boyunca her halimizde hemen bozulmayacak ve akmayacak nitelikte kaliteli malzemeler ile oluşturulmalıdır. Düğün konseptine göre tercih edilen makyaj uygulamaları renk tonlamalarının farklılıkları ile saptanmaktadır.

Makyajın özellikle anı ölümsüzleştireceğimiz zaman dilimlerinden olan fotoğraf çekimleri esnasında daha güzel ve alımlı olması gerekmektedir. Her ne kadar profesyonel düğün fotoğrafı çekim işlemleri doğrultusunda fotoğraflarınız oldukça güzel ve kaliteli görünümde oluşturulmaktadır.

Makyajın fotoğraf çekimi esnasında önemli olduğunu betimleyen gelinlerimizin sözleri;

Pasta kesimi esnasında alınan bir lokma pasta makyajımızı ve fotoğraflarımızı ne kadar etkileyebilir ki?

''Keşke pasta kesimi esnasında rujumun tamamen silindiğinin farkına varsaydım. Tüm çekimlerde gotik gibi çıkmışım...''

Gelinlerimizin sık sık rastladığı durumlardan bir tanesi de makyajın akmasıdır.

''Birileri bana makyajımın akmış olduğunu söyleseydi. Özellikle kalemimin akmış olması beni fotoğraflarda zombi gibi göstermiş.''

Takı esnasında çekilen fotoğrafların haddi hesabı yoktur. Elimize o kadar fotoğraf toplanır ki tanıdığımızda var tanımadığımızda... Bu yüzden sonrasında pişman olmamak ve bütçenizi sarsmamak için düğün fotoğrafçısı seçimi konusunda seçici davranmanızı tavsiye ederiz.

'' Takıda fotoğraf çekindiğim kişileri bile tanımıyorum nerden çıktı bu 300 resim'' buda mağduriyetliğin bir simgesi...Gün sonunda sırf verdiğimiz pozlar yüzünden yorgun düşmekteyizdir.

Makyaj uygulamasında hataya düşülen bir kavram daha... Abartılı yapılan makyajların daha güzel duracağını düşünürüz hep. Oysa unuttuğumuz bir şey var abartılı makyaj her zaman hem cilt yapımız hem de gösteriş açısından rahatsız edici durmaktadır. Kimi gelin adayımızda özellikle bu konuda mağdur olmakta...

''Keşke makyajımda bu kadar koyu ve göz batacak nitelikte tonlamaların kullanılmasına izin vermeseydim. Neymiş farklılık olması şart. Daha az makyaj yaptırsaydım uzaylı gibi çıkmazdım...''

Nikah için makyaj seçimi daha sade ve estetik bir görünüm elde edeceğimiz pastel tonlamalarında olmalı. Göz farı seçiminde örnek olarak belirtecek olursak daha yumuşak pudra rengi ve tonlarında seçimlerde bulunmalıyız. Ruj seçiminde ise sadeliğimizi hafif hareketlendirecek mat gül kurusu rengi son derece şık bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır.

Fondöten seçimimiz ise çok hafif olacak şekilde ten rengimizle uyumlu bir tonlamada tercih edilmelidir. Sade makyaj her zaman abartılı ve koyu renk tonlamalarının kullanıldığı makyaj seçiminden daha iyi ve daha doğal gözükmenizi sağlayacak niteliktedir.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı | İzmir Düğün Fotoğrafçısı | Düğün Hikayesi | Tavsiye - Fiyat - Yorum
izmir düğün fotoğrafçısı
İzmir Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı