İzmir Düğün Fotoğrafçısı

İzmir Düğün Hikayesi

İzmir Düğün Fotoğrafları

Düğün Fotoğrafçısı

Facebook ta Paylaş
Twitter ta Paylaş
Blog
İzmir Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

İzmir Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Olmalı?

Dış mekanda profesyonel bir fotoğraf çekmek son derece zor ve önemli ölçüde deneyim isteyen ciddi bir iştir. Stüdyodaki standart değerlerin hiç biri açık alanda işe yaramaz. Otomatik mod ve bir miktar photoshop ancak günümüz düğün fotoğrafçılarının uyguladığı bir yöntem olduğundan dolayı işinde uzman  hiç bir Düğün fotoğrafçısı bu yöntemleri uygulamaz. Sizlere save the date düğün çekimleri ile de hizmet eden İzmir düğün fotoğrafçısı ile fotoğrafçılığın tadını çıkarabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Nasıl Planlanır?

Kaliteli bir düğün fotoğrafçısı gerektiğinde açık alan çekiminde yüksek wattlı ışıklar kullanarak fotoğraf üzerinde tabir-i caiz ise harikalar yaratabilir. Paraflaşların açık alanda da kullanılması gerektiğini bilir. Ucuz yöntemlerle takriben bir metrelik bir reflektör ile gölgeli alanlarda dahi kendini kandırmaz, neyi nerede kullanması gerektiğini çok iyi bilir. Düğün fotoğrafçısı, çekeceği bütün pozları önceden saptar, çekime gitmeden önce çiftin ruhuna, yaşantısına ve isteklerine göre pozlar planlar. Çekim esnasında çekeceği kompozisyonların çoğunluğu (daha önce bildiğinden dolayı) doğaçlama gelişse de yanında bulundurduğu tabletinde ya da bilgisayarında çekeceği tüm pozların listesi mevcuttur. Yine çiftin yapısına göre fotoğraf çekimi için kişiye en yakın mekanı seçer, eğer mümkün ise çekimden önce mekana giderek çekim öncesi bir organizasyon planlaması yapar. Mekan belirleme konusunda  çiftin onayı da son derece önemlidir ancak fotoğrafçı o mekandan en verimli ne şekilde faydalanacağını bilmelidir. Balon, şemsiye ve A4 kağıtlara yazılı sözlerden kompozisyon için beklenti içerisinde bulunmaz, bunları kullanmaya ihtiyaç duyduğunda  bilinçli bir şekilde kompozisyona yansıtmayı çok iyi  başarır. 

Kullanılan Makine de Önemli

İşinde uzman İzmir düğün fotoğrafçısı dış mekan çekiminde minimum bir normalde iki ayrı dış mekan paraflaşı kullanır ve bu yöntem  moda çekimlerin in pek çoğunda kullanılan bir yöntemdir. Işığın adedi ve türü fotoğrafçının sanatına ve ortaya çıkarmak istediği etkiye göre değişiklik gösterir. Bu sistemlerin Çin malı olan versiyonları ihtiyaç duyulan hızlara çıkmayacağı ve gerçekte lazım olan senkronları yakalayamayacağından dolayı istenilen sonucu yakalayamazlar. Orijinal markaların maliyeti çok fazla olsa da işi profesyonelce çözmenin ne anlama geldiğini yetenekli bir Düğün fotoğrafçısı oldukça iyi bilir. Bu ışıklar taklit olmadıkları sürece hangi marka oldukları çok büyük bir önem arz etmez. Ancak fotoğrafçı uyumunu, senkron sürelerini ve nasıl kullanması gerektiğini iyi bilmek zorundadır. Save the date düğün çekimleri de ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Ekibim ile hazırlamış olduğum profesyonel portfolyo mu www.volkanaktoprak.com ziyaret edebilir. 0545 7787917 numaradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İzmir Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı | İzmir Düğün Fotoğrafçısı | Düğün Hikayesi | Düğün Fotoğrafçısı
izmir düğün fotoğrafçısı
İzmir Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı